ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մայիսի 25-ին ընդունել է Երեւանի 33-րդ (Խանջյան, Ֆիրդուսի փողոցների, Հանրապետության նրբանցքի, Տիգրան Մեծ պողոտայի) թաղամասի մի խումբ բնակիչների, որոնք երեկ հանդիպում էին խնդրել ՀՀ ԱԺ նախագահից:
Հանդիպմանը քաղաքացիները ներկայացրել են իրենց բնակության տարածքում տիրող խնդրահարույց վիճակը, մանրամասներ փոխանցել գերակա շահ համարվող բնակելի հատվածին առնչվող առկա դատական ակտերի վերաբերյալ: Որոշվել է քաղաքացիների հետ հետագա կապն իրականացնել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տրդատ Սարգսյանի միջոցով:

On May 25, the RA NA President Alen Simonyan received a group of residents of the 33rd neighbourhood of Yerevan (Khanjian, Firdousi Streets, Republic Lane, Tigran Mets Avenue), who asked for a meeting with the RA NA President yesterday.
At the meeting, the citizens presented the problematic situation prevailing in their area of residence, gave details about the existing judicial acts regarding the residential sector, which is of priority interest. A decision was made to carry out further contact with the citizens through the RA NA deputy Trdat Sargsyan.